Fülek

  • Karácsony és Szilveszter
  • 2013. augusztus 16., péntek

    Szemöldök

    Sziasztok csajok!

    Ma egy olyan dologról lesz szó, amivel nekem is gondom van.

    (A képek nem az én tulajdonomat képezik,  minden esetben a Google-ön kerestem őket.)

    Nem, nekem nem a formázással van bajom, mint olyan sok lánynak, sokkal inkább a sűrűséggel, tehát...

    1. Túl vékony, túl réses

    Az én szemöldököm olyan vastag, hogy ezt elmondani nem lehet. Ráadásul össze is ér! Bezzeg mégis olyan, mintha rosszul szedném, mert egyáltalán nem sűrű sajnos. Hogy ezt hogy lehet orvosolni? Ugyanúgy, mint a túl vékonyra szedett szőrcsíkokat. Bizony, ahogy a hajnál, itt is a ricinus a mi hősünk :) Egyszerűen be kell sétálni kb. 300 forinttal a gyógyszertárba és kérni kell egy adag ricinusolajt. Azt hiszem, 30ml a max., hiszen hashajtóként alkalmazzák eredetileg. Ne várjunk akkora csodát, mint a szempillánál, hisz a szemöldök szedett formáján kívül egy idő után kiritkulnak a szőrszálak.
    Ha valakinek már ez sem segít, akkor jön a következő megoldás...

    2. Sminktetoválás

    Be kell, hogy valljam, hogy nekem nem tetszik. Túl mű. Viszont már létezik a szálazó technika, mely egyre közelebb visz minket a természetességhez. Sajnos én is elgondolkodtam már rajt, mert elég vészes a helyzet nálam. Ti hogy álltok vele? Inkább a minden reggel beállok a tükörhöz és 10 percig készítem, vagy sminktetkó?

    3. Rajzolgatás

    Akik türelmesek, azoknak ajánlom ezt a verziót. Ha jól választjuk a ceruzát, egészen szép eredményt tudunk elérni.
    Szabályok: -ne legyen túl sötét a ceruza, - figyelembe kell venni a haj színét is, - inkább a szemöldök végére koncentráljunk
    A rajzolás legjobb módját be is tudom mutatni, melybe Suzy blogja lesz segítségemre.

    Én így szoktam készíteni a szemöldököm és nagyon örültem, hogy láttam Suzynál is. Mivel nem minden lépést követtem magamtól, ezért még újat is tanultam. Itt elérhetitek, hogy melyik kép mit takar! 

    4. A forma

    Ez a legnagyobb probléma... persze minden arc-és szemtípushoz más és más illik, de azért nem ez:


    Létezik egy nagyon szép szemöldököt eredményező séma. Mutatom!


    Az alapkoncepció az, hogy az orr sarkától mérünk mindent. 
    1. Egy pálca segítségével kimérjük a szemöldök kezdőpontját, melyet szem belső zugának és a z orr csücskének összekötésével kapunk.
    Ha valakinek távol ül a szeme, itt legyen kicsit  beljebb a kezdőpont, 
    -azért ennyire ne!!!!-

    ha közelülő, akkor picit távolabb.

    2. a végpont.
    A szem külső zugának és az orr csücskének meghosszabbított vonala.

    3. a csúcspont.
    Talán úgy a legjobb, ha úgy méred, hogy rögtön a ceruzát tartod a kezedben. Nézz teljesen egyenesen magad elé! Az orrod csücskétől indulj ki és a ceruza haladjon el a szembogarad előtt. Ahova kilyukad, bizony ott kell a szemöldök csúcspontjának lennie.

    A formázáshoz egy tipp:
    A legegyszerűbb, ha alulról szeded meg a szemöldököd, így egyrészt nem nyomod össze a tekintetet, másrészt egyszerűbb is.


    Persze ezek csak kiindulópontok, nem muszáj követni, de így kaphatjuk a legideálisabb szemöldököt szerintem- és a beautyvilág szerint is.

    Végezetül említsük meg ismét Kevyn Aucoint, a legnagyobb sminkmestert. A könyvének szemöldökös részéből találtam képeket a neten. Mutatom is, hogy mennyi formalehetőség létezik:)
    És még1 netes...



    Ti hogy szeditek a szemöldökötöket?


    Puszi, 

    Pillangólány




    2013. augusztus 15., csütörtök

    Veszprém I'm comin'

    Sziasztok csajok!

    Ha esetleg olvas valaki Veszprém környékéről, akkor annak segítség lesz a következő poszt:)
    Próbálom neten át megkeresni azokat a helyeket, ahova majd járni tudok szépész-  és egyébügyileg. Meg azért van 1-2 hely, ahol már jártam.

    Veszprém szerintem alapból egy elég drága hely, valamint kevés a kínálat. Pécs után meg főleg.
    A Kossuth utcán, ami a legfőbb utca találni 1-2 üzletet, pl. egy fodrászkellékest, ahol tudunk azért vásárolni, de sajnos nem a legjobb áron.
    Miss Rose termékeket a város szélén tudunk beszerezni az Euro Family-ben, ami az Interspar mellett található.

    Ha kozmetikát keresünk, akkor több szempont is fontos lehet. Frekventáltság, profizmus, árak.
    Ha profizmust nézzük és azt, hogy minél több mindent kaphassunk egy helyen, akkor a Levendula Kozmetikát ajánlanám:
    http://levendulakozmetika.hu/ Főleg azért tetszik, mert Gigi termékeket használnak, amit még az én érzékeny bőröm is bír. Ezen kívül minden van a sminktetoválástól egészen a végleges szőrtelenítésig.
    Egy kicsit olcsóbbat is találtam, ahol a smink rész annyira nem tetszik, de a többi egész korrekt lehet, ez a Dóri kozmetika:
    http://www.dorikozmetika.hu/arjegyzek.html
    Ismét egy drága, de igényes:
    http://www.aurakozmetika.hu
    http://www.stillszalon.hu/portfolio-post/kozmetika/

    ÉS ahova járni fogok, ha lesz pénzem:
    http://www.stillszalon.hu/portfolio-post/kozmetika/



    Fodrászat

    Találtam egy nénit az egyetem és a kollégiumok közelében, aki elég korrektnek tűnik:

    http://lukacsemi.extra.hu/arlista.html

    Hát, találtam még egy oldalt a faceboookon is, amihez árlista nem tartozik, de nagyon szimpi a néni!
    https://www.facebook.com/pages/Bb-Kreat%C3%ADv-hajst%C3%BAdi%C3%B3-Bihari-Bogl%C3%A1rka-fodr%C3%A1sz/163403683761851

    És ennyi... nem találok normális fodrászatot VP-ben... imádom.

    Bár ez a Boglárkás jónak tűnik!!!

    Műköröm

    Hát nekem kézenfekvő Fruzsi a kollégiumban. Hogy ki az a Fruzsi? Hát a SAKK-ból megismert nagy kedvencem!:)
    Őt itt érhetitek el: http://www.sminksziget.blogspot.hu/

    Amúgy Csurgóra "járok" (évente 2) Horváth Alízhoz! Imádom!!!! Hiper  kreatív!

    Aki ügyesnek tetszik:
    http://www.mukorom.hu/mukormos/goldberger-anita-mukormos-8220
    http://www.szio.mukorom.hu/
    Árban egész korrektnek tűnik:
    http://dorikorom.hu/arak.htm


    Igazából ezeket mind kicsit drágállom, főleg, hogy magam szoktam mókulni.
    Szóval, úgy döntöttem, hogy akkor megyek ide-oda, ha 2-3 hónap alatt egy teljes boldogsákúrára megfelelő összeget összeszedek:)

    Puszi,

    Pillangólány




    2013. augusztus 14., szerda

    SAKK

    Sziasztok csajok!

    Ma végetért 2.5 nagyon szép és éltető hónap.
    Nagyon-nagyon sok dolgon segített át engem a SAKK.

    Mit nyertem idén?
    Megtanultam az utolsó fordulóban, hogy nem szabad feladnom magam. Most már nagyon-nagyon bánom. Sokan írtá(to)k, hogy túl sok, amit én magamtól csinálok, ezért egy biztosabb, populárisabb dolgot raktam a végére. Ez volt Lichtenstein festményeinek megelevenítése- amit volt, aki előre tudott, mert szerinte ilyen a személyiségem, hát... nem tudom, azt hittem, nem ismerjük egymást.
    Most pedig érezték, hogy én hiányzok a dolgokból...és én is éreztem! Azt hittem pont ettől lesz jó! De úgy látszik,- ami nagyon jó érzés- az én nézőpontom is lehet jó:)



    A másik nyereményem egyrészt Esztivel való egyre jobb kapcsolatom, valamint Fruzsi. Fruzsi, akivel annyira jóban lettem hasonló látásmódom szerint, hogy könnyen mondhatom, hogy a barátság fokáig törünk hamarosan:) Köszönöm!



    Szerintem ez mellett nem árulok el nagy titkot, ha elárulok, hogy ő volt a nagy kedvencem! Gratulálok a különdíjhoz, de nekem te vagy a győztes!!!:)

    És akkor most elárulok egy pluszt. Evivel nagyon-nagyon jóban lettünk, tehát senki ne vádolja azzal a lányokat, hogy részrehajlóak. Ugyanolyan objektíven értékeltek, mint a többi lányt- akár mint tavaly Nellit is!!!!

    Akkor menjünk végig a fordulókon!:) Nem sorban, azt hiszem...


    Itt inkább próbáltam a transzformálódásra támaszkodni. Nyomtam egy kis kontúrozást, stb. Nem szerettem ezt a fordulót.
    Jobban kedvelem a "nevetséges maszkaráimat". 


    Ez volt az egyik kedvencem, mert szeretem azokat az irodalmi műveket, melyekben sok textus áll kapcsolatban (intertextualitás). Így van ez itt is, csak nem textusokkal. Kultúrális szimbólumok találkoznak a sminkemben. 
    Toll= madarak, amik az indián kultúrában és hiedelemvilágban nagyon nagy szerepet kapnak.
    Homlok: vérfarkas-mítosz
    szem: nyilak és ősi festési motívumok (harc és vadászat előtti rítusok)
    csillám a szájon: az égbolt milllió csillaga, valamint a nap, ami a Hold társa, szintén nagyon fontos szereppel az indián  rítusvilágban.
    És a koleszkaja feeling pedig egész olyan, mint a 30 feletti komoly nőkön a rózsaszín paróka:)


    A legszebb, amit valaha készítettem.  Nem tudok és nem is szeretnék mit magyarázni. Szerintem minden adja magát!:)
    Viszont akárhogy is keresem, nem találom a hibát, melyet a rafinált fotózás tüntet el, pedig sok képem van róla!
    Egyébiránt egészen sminknek tűnik nekem!:)

    Ennél vártam, hogy ennyire megosztó lesz. Saját magam számára is az. Viszont itt a sebekre nagyon büszke voltam. Képzeljétek... a nyakamon a foltot kihagytam valahogy lemosáskor. Este nézem a tükröt. Huuu, hogy üthettem így be? Ajjjajj, most meg kellene fogni! Biztos nagyon fog fájni. Hé?! Miért nem fáj?! Aztán leesett. Édes Istenem, de hülye vagyok!
    Aki itt nem értette a koncepciót a Kifutók világa témába, azt meg nagyon tudom sajnálni. Szerintem egészen érthető a Janus-arcú téma.


    Bocsánat, drága lányok, hogy panaszkodtam végig, de az adott személynek nem adom meg azt az élvezetet, hogy tudja, hogy ennyit is foglalkozom vele. 
    Nagyon köszönöm a kitartó szavazóknak, hogy végig biztattak, köszönök Evelinnek és Szilvinek a lehetőséget és remélem, jövőre is ilyen csodás embereket és alkotásokat láthatunk!


    Puszi,

    Pillangólány






    2013. augusztus 13., kedd

    Sulikezdés 1.- Nagybevásárlás és nagybepakolás

    Sziasztok csajok!

    Úgy látszik, nagyon elmegyek a bloggal praktikus irányba. De nem baj, gondolom, ti sem bánjátok!
    Lássuk hát, hogy hogy próbálok segíteni nektek egy kicsit, azaz jöhet a bevásárlólista tanévkezdésre.
    Úgy állítom össze, hogy legalaposabb legyen, ezért a saját kolis bevásárlólistám osztom meg veletek (kicsit bővebben, mert most low budget lesz nálam, nem veszek-viszek mindent)! Nem csak a bevásárlást, de az otthonról hozós cuccokat is leírom nektek.

    Érdemes lakrészek alapján menni!

    1. Konyha

    Otthonról:
    -kisebb fazék
    -palacsintasütő ( más nevén csintalan picsa sütő)
    -1 lapos- és
    -1 sima fakanál
    -2 konyharuha
    -2 pohár <vendégek is jöhetnek, akár a koliban is
    -1 bögre
    -evóeszkozok
    -merőkanál
    -lekvár (legvárt)

    Boltból:
    -mosogatószer (a JAR-ral tényleg jobban jársz!)
    -mosiszivacs
    -dörzsi
    -papírtörlő
    -teafilterek
    -citromlé
    -cukor
    -só
    -liszt
    -kedvenc fűszereid
    -tojás
    -hagyma
    -krumpli
    -zöldségek
    -májas
    -szalámi
    -kenyér

    2. Fürdő 

    Otthonról:
    -törcsi
    -fogkefe

    Boltból:
    -mosópor- Nekem csak a Tomi működik, mert  a többi kiüt. Abból a legjobb a baby.
    -öblítő- Coccolino <3 bár tök drága
    -fogkrém- A legjobb a Blanx, de drága, szóval Colgete (ilyen kis kocka lapocskákkal)
    -borotva- a Lidl Cien készletére esküszöm!
    -tusfürdő - csak a Balea!
    A legjobban az jött be, amelyikről Kati ebben a videójában beszél.

    -vatta, melyből csak a Rossmannosat és a Cient tudom elviselni.
    -lakklemosó - Isana (Rossmann) egyértelműen

    - sampon 
    -balzsam


    -arckrém

    -arcradír




    - tampont
    -tisztasági bet.
    -folyékony szappan BALEA
    -deó BALEA DRY
    -zsepi
    -wcpapír

    3. Szoba

    -ágynemű
    -alvós állatkák
    -pizsi
    -dekor
    -kislámpa
    -ruhák
    -cipők <3
    -új bugyi és zokni
    stb. - minden, ami nektek kell


    4. Tanszer
    Ez a kedvenc réééészem! A nővéremmel mindig nagy lázban égtünk ilyenkor!!!!
    -füzetek - most a LIDL-ben láttam nagyon szépeket (vagyis a magazinban), de ált. a Tesco a legolcsóbb
    -vonalzó - Tesco törhetetlen. Tavaly 100 ft volt
    -öntapadós jegyzettömb
    - 1 cs. A4 lap
    -néhány boríték
    - áttetsző ragasztó
    -bugyi- műanyag fólia
    -lefűző mappa
    -sok-sok toll
    -színes tollak
    -kiemelő filcek

    Nagyjából ennyi, de érdemes naptárat és asztali tolltartót is vinni. Utóbbit a legegyszerűbb házilag készíteni. Mutassam hogyan?:)
    Esetleg mappa dekorálásra ötleteket látnátok szívesen?
    Bármilyen kérést szívesen fogadok!


    u.i.: TIPP: Ha különböző színekkel írsz egyes részeket, vagy különböző öntapadós cetlivel jelölöd meg, úgy tartósabban és gyorsabban tanulsz.
    FeketeNehéz, gyászos, hivatalos, halál, high-tech
    BarnaFöld, egyszerűség, kert
    Kékbéke, nyugalom, bizalom, biztonság
    Lilakirályi, bölcsesség, spiritualitás, titok
    Zöldtermészet, környezet, egészség, hüllők, rovarok
    Szürkekonzervatív, praktikus, megbízhatóság, biztonság, megfontolt
    Pirosszenvedély, izgalom, szerelem, intenzív, hőség, agresszió
    Narancsmelegség, lelkes, színpompás
    Sárgaoptimizmus, boldogság, idealista, képzelet
    Fehértisztaság, erkölcs, tisztelet, egyszerűség
    forrás: http://prezenter.hu + http://elearning.co.hu 

    Puszi,

    Pillangólány







    2013. augusztus 5., hétfő

    SATC 4.- Fiatalok és lelkesek

    Sziasztok csajok!



    Érett vagy éretlen? Ez a mai kérdésem. Ebben a részben a sorozatban a 20-as éveikben járó fiúkról van szó.
    Hát, ma már nem hiszem, hogy ennyire elkülönül a dolog. Inkább komoly és laza van.
    Mind a kettőnek megvan a maga előnye. De elég csak az egyik vagy csak a másik? Van-e arany középút?
    Nézzük az idősebb pasikat.
    Mi az előnyük? Igazából talán a kiszámíthatóság. Az, hogy bizony ők már egy fix pontra vágynak- általában, ez  nem mindegyikre igaz. És a nők többségének ez a cél.
    Ezzel szemben ott vannak azok az iszonyú dögös, de kalandos húszasok. "Kolivillákban" laknak, esetleg koszos albérletekben. Sörözni járnak hétköznap és nem zavarja őket, hogy honnan jön a pénz, amiből ruhát/kaját vesznek maguknak. Hát itt a hátrány. Hogy bízhatod magad és leendő gyerekeiteket egy ilyenre? Inkább bízzuk rájuk az orgazmust!:) Az biztos, hogy a fiatal fiúk szívesen kalandoznak. " Minél fiatalabban, annál jobb a szex. Az a jó öreg mindentmegteszek, kiakarlakeglégíteni mocskos szex!" (Miranda) De, ha belegondolunk, nem kalandoznak ugyanúgy a komoly férfiak is? Megint oda lyukadunk ki, hogy keresem a parazsat. Könnyebben feladjuk, ha már "komolyak" vagyunk?
    Mi a megoldás? Ha gyereket akarsz, keresd fel idősebb férfi ismerőseid, ha egy kiadós szexre- felelősség nélkül-, akkor a fiatalságot? Lehet a kettő egyben?
    Az egyik barátnőm, aki igazi fiatal csaj- a komolyság útján-, vicces, bulis, de nem a klasszikus partylady. Eddig olyan fiúkkal járt, akiket nehéz volt kapcsolati szinten  komolyan venni. Szexi, stílusos idegenek, akikkel nagyokat nevettünk egy pofa sör társaságában. Este játszótéren vandálkodtunk, majd eszméletleneket szeretkeztek. De nem működött a kapcsolat. Nem tudtak megegyezni több kérdésben ezekkel a fiúkkal. Most találkozott valakivel. Harmincas. Komoly, csinos és szexi. A szex megmaradt jónak. De más, ez komolyabb. Nem azok a céjaik, mint eddig. Sőt, a barátnőmnek még a gyerekek is számításba kerültek. Ijesztő. A pasi kora nem csak a viselkedését, de a mi milyenségünk is definiálja? 
    Miközben korban haladunk előre... a stílusban maradhatunk hátul? Magyarországon maradhatsz 40 évesen is fiatal? Ha a pasid definiál... jól kell, hogy válassz!

    Puszi,

    Pillangólány

    2013. augusztus 2., péntek

    Sminkkészlet 2.- Kontúr

    Sziasztok csajok!


    Ma a szépen kontúrozott archoz szükséges termékeket szedem nektek össze.


    1. ... ami múltkor kimaradt- a korrektor

    A korrektor kül. színei különböző problémákat orvosolnak. A kékes, szürke foltokat a rózsaszínes, a piros területeket a zöldes korrektor kezeli megfelelően. És természetesen a szokásos világos szín, amiről már ezer helyen hallhattatok.
    Ehhez egy nemrég megismert korrektorpalettácskát ajánlok nektek az Essence-től.

    (Múltkor sem és most sem az én képeim használom, hanem azokat, melyeket a Google-ben találtam.)
    Viszont nem vagyok benne biztos, hogy ilyet lehet még kapni. Ehhez jön a Kryolan egy terméke, mely kifejezetten jól fed.
    A középsőre van szükségünk:)

    Ezen felül a Catrice korrektor palettájára is sokan esküsznek!

    Ha nem ecsetes a korrektor(1. pl), akkor szükségetek lesz egy megfelelő ecsetre. Ajánlok bármilyen szintetikus, tömör lapos ecsetet. A teteje a pattanások birizgálására, a nagyobb rész a nagyobb felületekre ideális.

    2. Kontúr

    A kontúrozással sok dolgot lehet szépíteni. Orr, toka, arcforma. Az arcban mindig az ovális felé haladunk.

    Egy kis segítség Kevyn bácsitól, aki a legnagyobb sminkes (volt csak sajnos) a világon.


    Mint látjátok nem csak az orr, arc, toka, de bizony a száj és a szemöldök is kontúrozásra kerül, bár utóbbit a szemhéj megszínezése után ajánlom, hiszem így kevésbé kenjük szét a festéket arról a területről.

    3. Highlight

    A fenti képen bemutatottak szerint - világos területek- emelünk ki a világos, ált. fehér színnel.
    Mint láthattátok az előbb nem mutattam terméket, ez azért van, mert a tanfolyamon megismert ZOEVA <3 márkának számos palettája van, így olyan is, mely kontúrozáshoz TÖKÉLETES!

    És a hozzá ajánlott ecsetforma- azért nem ecset, mert a Sigmára nem mindenki fizethet be...


    Alkalmi sminkhez, esküvőkre, éjjeli festéshez ált. az Essence egy olyan termékét használom, melyet sajnos már nem lehet kapni...
    Akkor sem lehetett, amikor vettem. Ez utolsó darab volt Veszprémben. Első használatkor unokahúgocskám kiborította. Azóta vettem még1-t, amit nagy becsben őrzök azóta. A puffnija meg egyszerűen mesés! 

    4. Bronzosítás és pirosítás

    A fenti Zoeva palettából pirosítani is tudtok:) 
    Kedvenc bronzosítom a Manhattan egy highlightere- elég érdekes, nem?-, amit máris mutatok:






    A következő Essence pirosítókat nem azért ajánlom, mert szépen pigmentáltak, hanem éppen azért, mert nem túl erősek.
    Sokszor túlzásba esnek az emberek.
    Ezekhez a termékekhez a köv. ecsetet ajánlom nektek, melynek hamisítványa és essence utánzata(rózsaszín szőrrel) is jó, bár utóbbi puhább sokkal!


    Hát, mára ennyi, remélem semmit nem felejtettem ki. Ha kíváncsiak vagytok 1-1 termékre a kategóriákon belül- nem csak egyre-, akkor írjatok:)


    Puszi,


    Pillangólány






    2013. augusztus 1., csütörtök

    Esküvős poszt 8.- Pár kész dolog

    Sziasztok csajok!

    Néhány elkészült dolgot hozok...fotón:)



     Ő jöhet a már említett házassági túlélődobozba. Felirat: A pénz boldogít. Ha mégsem, küldjetek nekem:)
     Ebben az ajándéktasakban lesznek a dolgok (póló, korona, kitűző, harisnyakötő kémcső felespohárral, de ide jönne a szalag, ha lenne), amit fel kell vennie a menyasszonynak.
     Homemade:)
     2db
     Ebbe írhatják a járókelők jókívánságaikat!
     Egyszerűen, de szépen... a férjismereti teszt kérdéseinek sorszáma strasszal. Ez megy lufiba, amit majd ki kell szúrni.:)
    Az első termék egy variációja:)


    A póló... hát végülis az uncsitesóm vesz a vőlegénynek, szóval passzítottuk.



    Érdemes megnézni, melyiken milyen fejek vannak :D Lovin' it! :D


    Végül amúgy a legénybúcsú szervezésébe is beleszólok, csak h. tudjátok. Imádom ezt csinálni! 

    Nem csak a pólóval, de mivel akkora sikere volt az idézésnek, ezt a vőlegény is kap egyet. Hasonló, de fiúsabb a forma és a boríték.
    Ezen kívül is megy az összeesküvés, ugyanis a vőlegény az este folyamán kapni fog egy olyan sms-t drága párjától, melyhez megadunk előre 1-2 szót. No...amire nem számít drága menyasszonyunk, ez visszafelé is így fog működni! *sátánikacaj*
    És üzenetet írattam a vőlegénnyel a menyasszonynak. Ha a fiúk benne vannak, a menyasszony is üzen a vőlegénynek:)
    trágya, traktorgumi, szopóállarc....1-2 a szavak közül:)


    Na, milyenek a friss termések?


    Puszi,

    Pillangólány