Fülek

  • Karácsony és Szilveszter
  • 2013. július 19., péntek

    ?

    Sziasztok csajok!

    Tudjátok miért nem posztolok a héten? Valaki tud már róla? Kíváncsiak vagytok rá?

    Puszi,

    Pillangólány

    2013. július 16., kedd

    SATC 2.- Modellek és halandók

    Sziasztok csajok!

    Önértékelési problémák és a média. Mi választ el minket a modellektől? A photoshop, az önbizalom, esetleg a kilók? A saját magunk rögeszméinket áldozatai vagyunk?
    Nos szerintem azért a média sokat  tesz azért, hogy cseppet se érezzük magunkat jól a bőrünkben. És azok a modellek is, akik baromi szépek smink nélkül. Az élet modelljei.
    Mutassak szép nőt? Bár ő tényleg modell, de
    Hogyan vehetné fel a versenyt ezzel a szépségideállal egy 30 éves nő, aki éppen most próbál szabadulni a terhesség bajos kilóitól?
    Mutassuk meg azt, hogy milyenek a valódi szépségek, akik minden egyes nap azt a kaját eszik, amire telik, de azt tényleg meg is eszik? Túlzottan a kövérség irányába taszítana minket, ha nem ehhez a szépségideálhoz állnánk sorba?
    Egy kis plusz sonka, mégis csini. Nem hagyhatjuk, hogy mindig azon gondolkodjanak barátaink, hogy tökéletesen mutatnak-e a tökéletesen kényelmetlen egyszálsemmiben. 

     Mutassunk inkább inspiráló dolgokat. Például a duciság szexi oldalát. Mutassunk nekik olyan blogokat, ahol plus size csajok mutatják meg, hogyan csináld.

    Természetesen nem csak mi, egyszerű kövér lányok küzdünk magunk ellen az elvárások miatt.
    Itt van például a barátnőm, aki folyamatosan a magasságával küzd. Nehéz magas, de helyes pasit találni, de tényleg lehetetlen? Nem lehet, hogy van egy égi memóriajáték, amiben szép lassan minden kártyának meglesz a párja? Spárga a spárgával, körte a körtével. Csak némelyik párosra nehezebb rátalálni.

    "-Nekem vastag a combom. 
    (...)
    -Én elcserélem a combodat a tokámra.
    -Én a tokámat az orromra.
    (...)
    -Mi van, én elégedett vagyok magammal."

    "Mikor döntötték el a pasik, hogy a dákójukat csak a nagycsöcsű zsiráfokra állítják fel?" Valóban ők döntötték el? Nem lehet, hogy mi magunk? ÖNBIZALOM. Ha pasi lennék, sokkal szívesebben mennék oda egy vidám, de nagy orrú csajhoz, mint egy bombázó lányhoz, akiről lesül, hogy sótlan.

    Mesélek egy történetet. Tavaly előtt elmentünk bulizni. Egy kicsit berúgtunk. Mivel előtte készülődtünk és jól éreztük magunkat, pumpáltuk egymásba az önbizalmat, ezért full mosollyal értünk oda a Pécsi Est Café-hoz. Aznap este hiszitek, vagy nem, de 4 lányból 4-re buktak a fiúk. Egyikünk el is tűnt. Megcsalta a fiúját, aki a lányt szexi külleme miatt féltette. Jogosan. 
    Magas barátnőm vissza mert mosolyogni, önbizalommal amúgy is teli Samathám szokásosan szedett össze valakit, aki később a vele való csókolózás közben közölte velem, hogy olyan vagyok, mint a fiatal, szexi Liptai Klaudia. Kell ennél több?

    Mit tehetünk még ahhoz hogy szépnek lássuk magunkat? Válogassunk ki magunkról néhány menő képet 1-1 buli után, ami aztán mehet facebookra, hogy élvezhessük annak önbizalompótló hatását. 
    Én is lehetek modell...nézzétek!











    És akkor egy megnyugtató mondat Big-től; " egy idő után olyanra vágyunk, aki megnevettet!" Nem minden a külcsín...és nem, nem csak a dagi beszél belőlem.

    Vajon elég a csoda test? Vagy azzal nem jár az önbizalom? Könnyebb úgy teli lenni vele, ha szupercsaj vagy, vagy elég, ha meggyőzöd magad , hogy az vagy?

    Puszi,

    Pillangólány


    2013. július 15., hétfő

    Esküvős poszt 5.- Előzetes

    Sziasztok csajok!

    Igazából megvolt a barátaink esküvője, a menyasszony engedélyével így hoztam nektek 1-2 képet. Hamarosan a smink is bemutatásra kerül (bár konkrétan nincs fotózva). Remélem tetszeni fog.
    Részletesebben a többi fotóval együtt kívánok írni az eseményről, de azt tudnotok kell, hogy az álomesküvőmet valósították meg, és gyönyörű volt az ifjú  pár. Olyan kedvesek voltak egymáshoz. Igazi szerelem!!!

     Hogy lássátok, hogy ügyesen segítettem a párnak a rizzsel!
     Ez az egyencucc valami hihetetlen jópofa volt. Mit szóltok?
     Ültetési rend és "belépő". Mennyire egyszerű, de nagyszerű vintage dolog már?!
    Végül, de nem utolsó sorban én és a kis nyúlcipőm <3 Idéznék a vőlegénytől.
    "Olyanok voltatok mint két krumpli, nagyon cukik voltatok."


    Puszi, 
    Pillangólány

    2013. július 12., péntek

    TAG 2.- Ismerj meg jobban

    Sziasztok!

    Ezt a TAG-et sokszor elolvastam/megnéztem már másoknál, most én jövök! Ha kitöltitek, linkeljétek be kommentbe! Szívesen elolvasom!

    Jöjjön néhány random kép a tavalyi nyaralásról, valamint a tesóm esküvőjéről.







    1. Kiről lettél elnevezve?
    Háttöö... akkor még nem volt divat a Regina. Meglepő mód Olimpia volt a környéken, de azt akkor még nem tudtál anyáék. Apa meg sportőrült, az Olimpia meg köv. évben volt.


    2. Mikor sírtál utoljára?
    Hát, nem is tudom. Ja, de! Ma  a SATC 6. évad utolsó részén!

    3. Vannak gyerekeid?
    Sajnos nem lehet, 98%..., de úgy gondolom, hogy Isten/ az istenek/ Buddha /Mohamed/Krisna/ stb. úgy akarja ezek szerint, hogy egy olyan gyerkőcnek is legyen anyukája, akit eldobtak:)


    4. Ha egy másik ember lennél, barátkoznál-e önmagaddal?
    Nem biztos. Cikis vagyok. Tipikusan az, akivel  minden balszerencse megtörténik! Amúgy meg elviselhetetlen is. Mindig rádöbbenek, hogy milyen gonosz tudok lenni. Másrészt azért tudok én jó barát is lenni, bár sajnos nem olyan sűrűn, mint szeretném. Sokszor bánom is.


    5. Gyakran vagy szarkasztikus?
    Hát.

    6. Bunjee-jumpingolnál?
    Hát, sokáig szerettem volna, de Horvátországban lenéztem az egyik ugrós hídról.(Maslenica Bridge- Posedarje mellett).
    Tök picinek tűnik képen. Nézzétek a vége felé az embereket. Mi viharban voltunk fent...ijesztő volt!



    7. Melyik a kedvenc gabonapelyhed?
    nem élek ilyennek.

    8. Mi az első dolog, amit megnézel/ami feltűnik másokon?
    Hm,ruha?! Stílus, igen, az fontos.


    9. Milyen színű a szemed?
    Barna, de olyan csúnya barna néha...mint apáé :D

    10. Ijesztő filmek vagy happy end?
    Így is mindig félek valamitől, az agylazítás meg kell!

    11. Kedvenc illatok?
    a büdös szagok,  a Chacharel (így kell írni) Amor amor illata, Little Red Dress, rózsa, lecendula, frézia, karácsony-


    12. Nyár vagy tél?



    13. Számítógép vagy televízió?
    Gézuska- mr. laptop. A tv-ben nincs SATC.


    14. Mi volt a legtávolabbi hely, ahova eljutottál?
    Talán  Írország. Vagy a Svéd? Most meglesem.
    Sundsvall 2476 km, Galway 2508. Hát, nem sokkal, de Írország <3 nyert.
    Amúgy Svédhonban  egy drámás "táborral" voltam.

    15. Van-e valamilyen különleges képességed?
    A hangom:D Néha szép, néha ocsmány.

    16. Hol születtél?
    Somogyudvarhely. Hej! Tudnék mesélni. A kultúra nem divat.


    17. Milyen hobbijaid vannak?
    Smink, énekelgetés, álmodozás, dráma.
    Volt: Tánc, divatterv, (vers)írás.

    Ha van kérdésetek, szívesen várom!


    Puszi,


    Pillangólány

    2013. július 11., csütörtök

    1-2 dolog, amit múlt héten vettem

    Sziasztok csajok!

    Eszembe jutott egy zene, mert az imént írtam egy posztot, amiben a SATC is előkerült. A filmből az egyik kedvenc részem aláfestője jön most a bejegyzéshez:

    Na, ki tudja, hogy melyik rész ez a filmben?


    Végre nekem is vannak Red Cherry szempináim! Köszi Kati!

     No, hát ő igencsak rövid. Azért tetszett, mert mindennapi alkalmakra tökéletes. Észrevehetetlen,de dúsít!
     EZ már inkább brutál. Alkalmi. Emberi szőrből:D
     Lakk 290-ért. Fedőnek. Vettem átlátszót is. Teljesen meg vagyok elégedve ezekkel a lakkokkal. Jobban bírják, mint a Max FActorosak.
     Köszi, Kati!
    Első sor:)

     Hudeszép!Középső sor!

    Alsó sor.

     Ezek az arcra való színek.



    Jajj, milyen régóta szerettem volna matt valamit!

     És Kate Moss Rimmelt is.
    És a swatchok. Ugye milyen gyönyörűek?


     Ez a szájfény. Igazából jött még1, de azt elpakolásztam valahova.







    Na, mit szóltok?

    Puszi, 

    Pillangólány

    2013. július 10., szerda

    Sminkvarázs vs. Smink- a szépség tanulható

    Sziasztok csajok!

    Ma könyvekről olvashattok. Természetesen képeket is hoztam!

     Két olyan sminkes könyvet fogok összehasonlítani, amik megvannak nekem. Ők azok:

    A bal oldali művet Véger Fibi, a magyar sminkes szakmában nagynevű hölgy írta. A véleményem lent ismertetem.

    A másik könyv szerzője nem más, mint a SATC egyik részében feltűnő Kevyn Aucoin.
    Aki szemfüles, felfedezi a képen a könyvét. Az egyiket.
    Ő egy sminkes isten! Nagyon híres. A modellek barátja :) Amúgy természetesen meleg. A kedvenc meleg karakterem ever. Sajnos 2002-ben meghalt. Ezt csak nem is olyan régen tudtam meg...nagyon sajnálom. Annyira szomorú voltam. :(




    Azonosságok


    Véger Fibi könyvének tartalma követi Kevynét.
     Viszont az utóbbiban nincs tartalomjegyzék.

     Szintén közös, hogy már a legelején, az alapoknál kezdik. Bemutatják az eszközöket, a kontúrozást, mi mire való. Kevyn könyve részletesebben tér ki az anyagokra, azoknak hatására.


    Szintén azonos dolog az, hogy hasonló karaktereket ragadtak meg.
     Az anyukájuk, aki még hasonlít is. Csak Thelma néninek hosszú a haja.

    Szexistennőket
    A fiúk sminkjét.

    Ami mind a kettő könyvben nagyon tetszik, az nem más, mint a személyesség. 
    Pl. Fibinél van egy Werk c. fejezet, ahol van egy csomó kép. A fotós is kapott itt helyet, akinek nagyon szépek a munkái. A fotókról még annyit, hogy elvileg Photoshop nélküliek, gyakorlatilag ki az, aki ezt elhiszi? Ezért haragszom.

    Kevyn könyve alapból teli van családi fotókkal 1-1 smink step-by-step mellett, a végén pedig levelek stb. találhatók.



    Különbség



    Bizony-bizony különbségeket is találunk bőven. Fibi könyvét inkább képeskönyvnek, míg Aucoin művét szakmai írásnak definiálnám. Sokkal precízebb, jobban is szemléltet egy-egy dolgot. Nézzétek!K.A
    V.F.




     Egyébként a fázisok sokszor nem is logikusak...

    Szintén nagy különbség, ami K. A. könyve ellen szólhat(na) a kor.


     Már Magyarországon viszonylag későn jelent meg a NEy Yorki sminkes műve, mégis a XX. század végén keletkezett, szóval más trendek dominanciája figyelhető meg. Ennek ellenére természetesen  a praktikákat így is el tudjuk sajátítani. Ezt a könyvet bátran ajánlom kezdőknek.



     Véger Fibi írását pedig azoknak ajánlom, akik számára elég egy kép, amely alapján sminkjüket elkészítik. A gyakorlott makeuppereknek:)

    Előbbi ára 5681 forint, míg utóbbié 5691ft.

    Nektek van sminkes könyvetek? Írnátok róla?:) Megéri szerintetek? Nektek melyik szimpi? A modern sminkkatalógus, amihez jár pár sminktrükk  és termékleírás, vagy a step-by-step király alkotás?


    Puszi, 

    Pillangólány

    <a href="http://www.bloglovin.com/blog/7894521/?claim=adhpgzaqydb">Follow my blog with Bloglovin</a>