Fülek

  • Karácsony és Szilveszter
  • 2015. február 22., vasárnap

    VISSZATÉRTEM! teljes valómmal!

    Sziasztok!

    Hogy miért is írtam múltkor, hogy eltűnök? Miért tiltottam le a videókat, a facebookot, stb?
    Megtalált az egyik osztály, akit tanítok. Nem az a fajta, aki értékeli az ilyen jellegű tevékenységet a kövér és még csak nem is gazdag tanárnőtől. Gondoltam, muszáj eltűnnöm, nehogy bajba keveredjek... de miért is?
    A blogot és a csatornát már több, mint 1 éve üzemeltetem. Azóta rengetegen írtatok itt-ott-amott. Sokakkal nagyon jóban lettem. Sokakkal egymást olvastuk, majd barátnők lettünk (köszönöm, hogy vagy nekem, Dóri). Megéri (maximum 50) gonosz emberek miatt feladni mindazt, amit kaptunk egymástól? Oh, baromira nem!
    Úgy gondoltam, teljesen felvállalom magam. Nem rejtőzködöm. Miért is kellene. Drámatanár vagyok. Mint olyan, kreatív és aktív "alkotó" (ha nem is a legügyesebb). Miért is kellene letagadnom? Sokat küzdöttem a sminkes papírért, a videokameráért, stb. Éppen ezért, ha ügyes vagyok és gyors, akkor hamarosan egyesítem a blogot/youtube-csatornát/facebookot a(z egyelőre csak facebookon működő) sminkes oldalammal. A saját nevem alatt.
    Miért kellene szégyelnem azt, aki vagyok? Egy csóró kövér lány, aki az esküvőjére készül, egyébként meg imád sminkelni és érdekli minden más. Az is, hogy tud magából emberi formát kihozni. És igen (kedves negatív, gonoszkodó), a kövér lányok is csinálhatnak outfit képet, mivel a fogyás lassan megy és addig nem csak élni kell, de öltözni is.
    Hamarosan  videóban is elmondom mindezt valószínűleg, hiszen sokan nem tudtatok feliratkozni/ itt nem olvastok/ youtube-on követnek.

    Puszi nektek!
    Csak pozitívan!

    2015. február 19., csütörtök

    Playboy és Playgirl, avagy a telitalálat kollekció

    Sziasztok csajok (és fiúk)!

    Igen, jól látjátok, itt vagyok:) Éljen. Hamarosan jönnek még infók a távolmaradásról, mindenségről.


    A Playboy fiataloknak szóló legújabb kollekcióját szeretném nektek most egy kicsit bemutatni- természetesen a tőlem szokásos, kicsit asszociatív módon.


    Két készletet kaptam tesztelésre. Sajnos igen, nagyon sokáig kellett tesztelgetnem, mivel keveset találkozom a szívem választottjával, aki a fiú szettet próbálta ki. Ez mindkettőnket magával ragadott.
    A neve: VIP platinum (for him). A névből valami karakteres, nagyon fűszeres illatra számítottam. Valami olyasmire, amit a Wall Street-en megszerzett pénz számolgatásához, majd az esti vacsorához húzza fel valami gazdag, igényes, öltönyös pasas. (Ezt sugallja a Playboy oldalán levő montázs is.) Ehhez képest egy olyan illatot kaptunk, ami eszméletlen "puha" illatot áraszt. Tudjátok, az az illat, ami azt idézi fel, hogy odabújtok a pasitokhoz és a puha paplan simogatja a bőrötöket.
    Szóval, ez az illat nagyon el lett találva. Egy érzelmes, ámde igényes fiúhoz tudnám leginkább elképzelni.
    Mondjuk hozzá:

    Vagy hozzá:

    Stílus, elegancia, jó ízlés. Így tudnám összefoglalni ezt a nagyszerű illatot.
    A tartósságát tekintve is megállja a helyet a 3 termék. A parfümmel naponta többször be kell fújni, ám így is kibír jó pár órát. A tusfürdőt is lehet érezni 1 órával később is még (sőt!). A dezodor pedig nagyon jól ellenáll az izzadásnak.








    A hozzám érkező csajos csomag is elnyerte a tetszésem. A legtöbb pontot a csomagolás kaphatná tőlem, ugyanis a Play it sexy Pin Up ezen a téren valami zseniális.  Erről, valamint néhány outfit és sminkötletről a Playboy honlapján remek fotókat találhattok (itt).

    Egyszerűen elmagyarázhatatlan, különleges az illat, ami eljutott hozzám. Édes, akár a vattacukor, közben az áfonya is eszembe jut róla. Totál tavaszi illat! Ha éppen most fogytok ki parfümből, irány a drogéria, ugyanis a Playboy termékei nemcsak jók, de olcsók is.
    A parfüm tartósabb, mint a legutóbb bemutatott. Elég 2-3 fújás és munkaidő végén is érezni ezt a kellemes illatot. A férfi szetthez hasonlóan itt is az elegancia keveredik a stílussal és a "puhasággal".
    A dezodor ebben a szettben is kiváló, viszont a tusfürdőben egy picit csalódtam. Ahogy a fenti képen is látjátok, egy ici-pici kókuszos illatot is ígér, ám ezt egyáltalán nem vettem észre (pedig nagyon kerestem).  Mivel ennyi hibát találtam a termékcsaládban, teljesen meg voltam elégedve és sokkal jobban megkedveltem, mint a múltkoriakat. Sajnos éppen ezért elég gyorsan fogynak. A mindennapi fürdőszobai szertartás részeivé váltak mesés illatuk miatt.

    Az inspiratív képek itt sem maradhatnak el.

    Először jöjjön két olyan sminkcucc, amit ajánlanék a kis csodához:



    Most pedig láthatjátok, én mit ajánlok ehhez a kellemes, elegánsan játékos illathoz.



    A totál telitalálat számomra a csomaghoz:



    Amennyiben a beszámolóm felkeltette az érdeklődéseteket és ellátogattok egy drogériába, hogy megszaglásszátok valamelyik terméket, kérlek jelezzétek, ti mit tapasztaltatok. 

    Legyen csodaszép, illatos napotok!


    Olcsi




    2015. február 13., péntek

    csend.

    Kedveskéim, akik már réééég feliratkoztatok/ követtek és nem új rosszakarók vagytok!

    Valószínűleg most egy picit pihen az egész (közösségi ) médiás mindenségem, hogy ne adhassak okot egy ostoba embernek se bármire.

    Aki szemfüles, el tud érni, írhat, stb.

    Köszönöm az elmúlt egy év és 2 hónapot, minden kedves szót, találkozást, biztatást, kacagást, tanácsot, kommentet (az építő jellegű negatív kritikákkal együtt) , mindent! :)

    Szép napot! Csak pozitívan!

    2015. január 22., csütörtök

    Max és Marilyn

    Sziasztok csajok!

    Most egy olyan "programról"/ lehetőségről számolok be nektek, ami az egyik kedvenc márkám, a Max Factor nevéhez köthető.

    Nézzük hát, ki a MF új szépségnagykövete, valamint (a poszt végén azt is), hogy milyen játék vár rátok Január végéig!

    Mr. Max Factor volt, aki Norma Jeane-t az ikonikus szépségű Marilyn Monroe-vá alakította át, ami lenyűgözte a világot. Erre emlékszik ma a Max Factor márka azzal a bejelentéssel, hogy Marilyn Monroe-t a globális szépség nagykövetévé választotta.

    2015 a 80. évfordulója annak az eseménynek, amikor az ifjú Max Factor megnyitotta hollywood-i make-up stúdiójának ajtaját, azzal a céllal, hogy átalakítsa Hollywood elitjének megjelenését.
    Ki volt az ő legikonikusabb vendége? Norma Jeane. Ő volt az a hölgy, aki az 1940-es években még barna hajjal érkezett hozzá, de Mr. Max Factor újításának köszönhetően már platina szőke Marilynként távozott. Az ikonikus szépséghez természetesen még hozzá tartozott az a smink, amit szintén kimondottan az ő számára alkotott meg a márka alapítója.
    Ma, amikor az egész világ visszatér a hétköznapokba az ünnepek csillogó pompája után, a Max Factor márka örömmel jelenti be nemzetközi szépség nagykövetét: Marilyn Monroe-t. Ezzel a példával szeretnénk ösztönözni a világ összes hölgyét arra, hogy legyenek elég bátrak és fogjanak bele az ő saját glamúros átalakulásukba, olyanokba, amit eddig nem is gondoltak lehetségesnek, az év azon pillanatában, amikor egy kicsit mindenki nyitottabb új lehetőségek kipróbálására.


    Pat McGrath a Max Factor Nemzetközi Kreatív Design Igazgatója az alábbit fűzte ehhez: Marilynt lángoló vörös ajkak, a hibátlan arcbőr és az erősen hangsúlyozott szemek tették a 40-es évek leghíresebb alakjává, ami aztán az egész szépség-, és divatiparra hatással volt. Ezzel az egyedülálló stílussal lehet leírni a legjobban a glamour szót. A Colour Elixir Scarlet Ghost árnyalatú rúzs a kedvencem, ha egy gyors lépéssel szeretnék csillogó kinézetet varázsolni, de emellett a sminkmesterek és a nők egyik legnépszerűbb árnyalata is. Ez egy egyedülálló, csillogó vörös szín.”

    És most... a JÁTÉK!!!

    A Max Factor márka elindítja #GlamJan nevű kampányát, a világ minden tájáról arra bátorítva a nőket, hogy vegyenek részt egy olyan átalakulásban, amiről sosem gondolták volna, hogy lehetséges – hasonlóan a Marilyn történetéhez. 
    Ezzel a social media kampánnyal, melybe olyan hírességek is részt vesznek, mint Pat McGrath és a híres divatmodell, Candice Swanepoel, a Max Factor arra kéri a nőket, hogy készítsenek saját elbűvölő átalakulásukról egy selfie-t és a #GlamJan valamint a #MaxFactorHungary hashtaggel üzenjék meg mit éreztek az átváltozás kapcsán. Miért is kellene, hogy a január a szomorúságról és elhúzódó diétákról szóljon? A #GlamJan új lehetőséget ad a nőknek, csak úgy, ahogy adott Marilyn Monroe-nak is.

    Ahhoz, hogy könnyebben átlássátok, milyen is egy ilyen átváltozás, csatolok nektek képet is!


    Coco Rocha

    Szűcs Adri

    Töltsd fel a képet január 31-ig a Max Facotor Hungary üzenőfalára a Facebookon!A 3 leglátványosabb átalakulást szakmai zsűri választja ki. Mi a nyeremény? Egy exkluzív, személyre szabott, 15.000 Forint értékű ajándékcsomag!


    Remélem neveztek a játékba! Én holnap tervezem majd megcsinálni a fejem :)


    Puszi,

    Olcsi








    2015. január 14., szerda

    Hihetetlen hírek más poszt helyett

    Sziasztok csajok!

    Nos... eredetileg 2 más poszt van készülőben, egy a most folyó Max Factor játékról, melyről a FB oldalukon tájékozódhattok; a másik egy szemléletváltós :) Be positive and have no sugar :D

    Ehelyett....


    Megjött a szakdogám értékelése az opponenstől és a konzulenstől is. Féltem. Nagyon. Meglesitek milyen lett? Akkor olvassatok tovább!

    Konzulens:

    "A dolgozat témakijelölése innovatív, a téma kereteinek körülhatárolása és feldolgozása koncepciózus. Külön dicséret illeti a jelöltet a témával járó pedagógiai és szakdolgozatírói kockázatok vállalásáért, hiszen messze nem szokványos és „bejáródott” szakdolgozati téma kidolgozására vállalkozott. (...) 
    A drámapedagógiának az iskolai munkában való alkalmazási lehetőségeiről szólva a dolgozat szerzője láthatólag saját tanítási és nevelési elveit is fejtegeti, komoly szakmai ismeretekről és pedagógusi elkötelezettségéről is tanúságot téve. (...)
    A dolgozat mind szerkezeti, mind tipográfiai szempontból korrekt munka, stílusa, helyesírása a magyar nyelvi normák szerinti.
    A fentiekből következően a dolgozat messzemenően eleget tesz a tanári mesterképzésben elvárható szakdolgozattal kapcsolatos követelményeknek."


    Átlag:
    5,00

    Érdemjegy:
    jeles (5)

    Opponens:

    " (...) témaválasztása nagy bátorságra vall. (...)
     Választása kiváló, hiszen egy, a gyerekek számára is idegen témát élményközpontú feldolgozását teszi lehetővé. Mindezt a gyakorlati tapasztalatokból merítve teszi, amely külön emeli a dolgozat értékét.(...)
    A dolgozat mind formai, mind nyelvi szempontból kifogástalan, átgondolt munka. Az elkészített szöveg és a mögötte álló munka egyértelműen mutatja, hogy a jelölt nem csak szaktárgyai (magyar, drámapedagógia), hanem a pedagógiai és pszichológiai ismereteket is magas szinten elsajátította, és ami ennél is fontosabb: képes ezeket beépíteni a praxisba.
    Gratulálok a szerzőnek! "

    Átlag:
    5,00

    Érdemjegy:
    jeles (5)


    Bocsi, hogy ezzel jövök ma, de... el sem tudom mondani, mekkora az örömöm!

    Csak pozitívan! :)

    Olcsi

    2015. január 4., vasárnap

    Nyílt levél a csokihoz

    Ez egy szakítólevél. Tudom, nehéz dolog a szakítás, szóval jön egy kis aláfestőzene is.
    Drága Csoki!

    Sok-sok évet töltöttünk együtt, ezért fáj ennyire a búcsú. Tudom, hogy hiányozni fogok neked, mert csodálatos volt a kapcsolatunk. Te is hiányzol nekem. Nem veszekedtünk, meghallgattuk egymást, s édes csókjaidat még ma is érzem.

    Szemét dolog tőlem, hogy pont az unokatesóddal, Mr. 80%-al jöttem össze utánad, de vele olyan könnyű. Bár néha sok pénzt kell kiadnom miatta, de ... te is tudod, hogy rád néha hetente többször is költöttem. Ne tagadd! Anya előtt mindig elmismásoltad a dolgot, de velem legyél őszinte! Nem csak a pénz a baj, mert minden alkalommal szívesen fizettem miattad a boltban. Tudod, bár sokszor támogattál, közben annyi problémát okoztál, amit mindketten letagadtunk, hogy azt felsorolni is nehéz. A sok-sok közös csók kikezdte a fogaimat, a bőröm is kipattogzott tőled. Ezen felül, ahogy minden jó párkapcsolatban, úgy a miénkben is csak jöttek és jöttek a kilók, míg te csak fogytál, fogytál és fogytál.... VÉGE! 80% lesz a párom mostantól. Bár kicsit keserű, de elegáns és nem tesz tönkre. Egyelőre csak ritkán randizunk, így mindig izgalmas vele a találkozás. Csodás a viszonyunk.

    Ne hidd, hogy csak a rosszat látom ebben az igencsak hosszú kapcsolatban. Emlékszem, már a gimiben randiztunk párszor. Akkor még napokig tartott köztünk 1-1 aktus, sőt, általában másokkal is osztoztam rajtad. Ahogy lenni szokott, egyre kevesebb izgalommal nyúltam hozzád, de mégis nagyon tudtál hiányozni, amikor egy hónapig nem láttalak.
    Annyi fontos pillanatban velem voltál, hogy azt elmondani nem lehet. Köszönöm, hogy átsegítettél az egyetemi vizsgaidőszakokon, amikor azt hittem, 2000 nap egy hónap. Köszönöm, hogy mellettem voltál, amikor sírtam. Köszönöm, hogy jutalmam voltál, amikor jó voltam.

    Kérlek, ne légy szomorú! Biztosan találkozunk még, de most hagyd, hogy nélküled éljek egy picit. Nem, már sosem leszünk egy pár, maximum 1-1 aprócska puszit váltunk majd.

    Örök imádód,

    Olcsi

    2014. december 18., csütörtök

    Blogkarácsony 2014

    Sziasztok csajok!

    Idén én sem akartam lemaradni a blogkarácsonyról. Igazából két dolog miatt: mi itthon a naaaagy családban 1 ajándékot adunk mindenkinek közösen 6-7e Ft összegben, így nem sokat kreatívkodhatok/ötletelhetek; én magam is örülök az ajándéknak, bár nem tudom kezelni egyáltalán a 'kapást', tök fura!

    Az én ajándékcsomagomról, amit Adrinak küldtem, itt olvashattok: http://megvalositas.blog.hu/2014/12/18/unnep_blog_karacsony 

    Én idén Noémitől kaptam ajándékot, aminek nagyon örültem :):  

    Először az a kis levélke fogadott :) kihajtható volt a zöld papír, ahol Noémi néhány szót írt a termékekről :)

    Az Astor rúzsok nagy kedvenceim, ez a széria különösen jó. A szín nem hivalkodó, nem is annyira pigmentált, mint tűnik, szóval tökéletes viselet. Felvíve még jobban is tetszik, mint így.

    Ezek a kedvenceim. Macaronos kulcstartó és SZIVÁRVÁNYSZÍN tortácska fülbevaló. Az ajándékozóm készítette őket. Ezekkel nagyon betaláltál :)

     Amit nem rendeltetésszerűen használok majd, az ez a  szemhéjpúder, ami highlighternek tökéletes arany fénye miatt.
    A Moyrát meg imádom, ezt nem kell mondanom, ugye?

    Szóval jó csomag lett, nagyon! :) Köszönöm!

    Nektek tetszik ez a kezdeményezés? Én szeretek ajándékozni meg készülődni, szóval ennyiből biztos jó. A másik nagy haszna, hogy új bloggereket is megismerhettem. A lányok bejegyzését is megtaláljátok, mégpedig itt, a bejegyzés végén.


    Puszi,

    Olcsi